Husqvarna Cut-n-Break i Dry Cut

Kategorie

Husqvarna Cut-n-Break

   
Technologia Cut-n-Break to najlepszy wybór, gdy konieczne jest głębokie cięcie przy niskim koszcie narzędzi. Modele K 760 CnB oraz K4000 CnB umożliwiają cięcie na głębokość aż 400 mm z jednej strony. Dwie tarcze tnące z dużą prędkością tworzą rdzeń, który można po prostu odłamać za pomocą dołączonego do przecinarki wybijaka. Dzięki temu można ciąć materiał przy bardzo niskim koszcie narzędzi diamentowych i konserwacji. Do przecinarki dołączane są dwie tarcze i wybijak.
   
Przecinarka Husqvarna K 760 Cut-n-Break posiada teraz nową, wydajniejszą tarczę Cut-n-Break z bardziej stabilnym korpusem. Maszyna pracuje etapami, przecinając ściany o grubości do 400 mm. Pomimo zastosowania typowego silnika o pojemności 73 cm3, technologia Cut-n-Break to duży krok w kierunku zwiększonej wydajności pracy. Przecinarkę charakteryzuje ponadto zmniejszony poziom hałasu oraz bardzo wydajny układ tłumienia drgań. Maszyna wyposażona jest w Active Air Filtration™ nowej generacji, jeden z najbardziej skutecznych na rynku systemów odśrodkowego oczyszczania powietrza, umożliwiający pracę nawet przez rok bez konieczności wymiany filtra. Użytkowanie i konserwacja przecinarki K 760 Cut-n-Break są bardzo proste, a koszty narzędzi i serwisu nie są wysokie. Maszyna posiada silnik X-Torq®, ograniczający emisję zanieczyszczeń nawet o 75%oraz zmniejszający zużycie paliwa o 20%. Air Purge oraz zawór dekompresyjny bardzo ułatwiają jej uruchamianie.
   
Przecinarka dostarczana jest zmontowana, ze specjalnymi, opatentowanymi diamentowymi tarczami oraz wybierakiem urobku w praktycznym futerale. Tarcze Cut-n-Break nie mogą być używane do pracy na sucho. Silnik z technologią X-Torq wytwarza o 75 % mniej zanieczyszczeń, zużywa o 20 % mniej paliwa, a przy tym ma większą moc. Active Air Filtration(tm) to jeden z najbardziej wydajnych na rynku filtrów nowej generacji, umożliwiający pracę nawet przez rok (cięcie na sucho) bez konieczności wymiany filtra. Zintegrowany automatyczny system kompensacji filtra, pozwala zachować dużą moc i zmniejsza zużycie paliwa.

DuraStarter, uszczelniony rozrusznik z wytrzymałą linką zmniejsza ryzyko przestojów i zapewnia większą niezawodność i trwałość. System tłumienia drgań redukuje drgania uchwytów, by maszyny można było użytkować wygodnie i przez dłuższy czas. Oddalone od siebie uchwyty umożliwiają przyjęcie wygodnej pozycji podczas pracy i ograniczają zbędny wysiłek. Uchwyty i korpus maszyny są skonstruowane w sposób umożliwiający użytkownikowi trzymanie maszyny blisko ciała, co ułatwia obsługę i kontrolę nad maszyną. EasyStart powoduje, że rozruch staje się łatwiejszy o 50% dzięki redukcji sprężania w cylindrze. n Wszystkie przecinarki Husqvarny, za wyjątkiem modelu K 3000 Electric, wyposażone są w nowy, wytrzymały zestaw do cięcia na mokro o niskim zużyciu wody.
   
   
Hermetyczna obudowa paska napędowego redukuje jego poślizg i zużycie. n Wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku Easy View. Dwie specjalne tarcze tnące o średnicy 230 mm umożliwiają cięcie z dużą prędkością i mocą. n Active Air Filtration™ to jeden z najbardziej wydajnych na rynku filtrów nowej generacji, umożliwiający pracę nawet przez rok bez konieczności wymiany filtra. SmartCarb™, zintegrowany automatyczny system kompensacji filtra, pozwala zachować dużą moc i zmniejsza zużycie paliwa. Łatwy rozruch z pompką paliwa i zaworem dekompresyjnym. n DuraStarter™ ogranicza zużywanie się rozrusznika. Wskaźnik poziomu paliwa zbiorniku pomaga unikać niepotrzebnych przestojów.
   
   
Sprawdź szczegóły: 


Husqvarna DRY CUT

   
Husqvarna K 770 Dry Cut to lekka przecinarka przeznaczona do cięcia na sucho, która cechuje się sprawdzoną jakością standardowego modelu K 770, a dodatkowo ma funkcję odprowadzania pyłu. Model K 770 Dry Cut jest wyposażony w zintegrowaną obudowę wentylatora oraz charakteryzuje się silnym przepływem powietrza (170 m3/min), skutecznie usuwając pył i transportując go do worka, gdzie pozostaje zamknięty dzięki wbudowanej dyszy. Cechuje się imponującą maksymalną głębokością cięcia, która wynosi 122 mm i jest zbliżona do maszyny 14”
   
Husqvarna K 770 VAC to lekka przecinarka przeznaczona do cięcia na sucho, która cechuje się mocą oraz wszystkimi właściwościami standardowego modelu K 770, przy czym ma funkcję odprowadzania pyłu. Dzięki łatwemu w podłączaniu przewodowi 2" pył jest skutecznie transportowany do zewnętrznego kolektora pyłu. Model K 770 VAC cechuje się imponującą maksymalną głębokością cięcia, która wynosi 122 mm i jest zbliżona do maszyny 14". Pasuje do modelu kolektora pyłu Husqvarna S 26
   
Ważące 11 i 12 kg modele Husqvarna K 770 VAC i K 770 Dry Cut zbudowano na bazie wszechstronnej, lekkiej i mocnej, napędzanej spalinowym silnikiem dwusuwowym, 14-calowej (średnica tarczy 350 mm) przecinarki K 770, dzięki czemu oferują wszystkie jej zalety, przy jednoczesnej możliwości odsysania pyłu. Podobnie jak model K 770, obie nowe maszyny zapewniają moc wyjściową na tarczy wynoszącą 3,7 kW, ale współpracują z nieco mniejszymi tarczami o średnicy 305 mm, umożliwiającymi cięcie na głębokość do 122 mm, obracającymi się z niższą prędkością 2490 obr./min. Prędkość tarczy zmniejsza specjalny układ przeniesienia napędu, aby ułatwić skuteczne usuwanie pyłu przenoszonego przez jej osłonę do zewnętrznego worka lub odkurzacza. Doskonały stosunek mocy do masy, solidne mocowanie głowicy tnącej i wzmocniony układ napędowy z trwałym, wielorowkowym paskiem klinowym, półautomatyczny system napinania paska SmartTension, bezobsługowy rozrusznik DuraStarter ułatwiający uruchamianie, wydajny system Active Air Filtration filtrujący powietrze zasilające silnik czy wyjątkowo niskie wibracje umożliwiają długą pracę przecinarek bez przestojów.

  

Porównywarka produktów