HYCON - hydraulika w każdej sytuacji!

Kategorie

HYCON – MOC NIE DO PORÓWNANIA 


HYCON to jeden z największych producentów ręcznej hydrauliki na świecie, zdecydowanie można powiedzieć to lider wskazujący kierunki w których rozwija się ten zakres maszynowy na całym świecie. Firma powstała w 2002 roku i już od samego początku była uznawana za eksperta w zakresie ręcznych urządzeń hydraulicznych. Hycon aby zapewnić odpowiedni poziom jakości, a także aby być pewnym że ich produkt spełnia najwyższe oczekiwania użytkowników, wszystkie prace produkcyjne, inżynieryjne oraz projektowe prowadzi w Dani. Hycon twierdzi że jakość nigdy nie jest przypadkiem - zawsze jest wynikiem inteligentnego wysiłku, dlatego też jako producent mają świadomość zakresu ich odpowiedzialności w ramach, której oferują na rynek rozwiązania zapewniające długą i bezawaryjną pracę, takie na których można polegać nawet  najtrudniejszych chwilach. 
   
Pomimo dużych konsolidacji na rynkach Europejskich i Światowych, Duński producent pozostał wierny swoim ideałom, a współpraca z partnerami z całego świata daje im globalny sposób myślenia. Jest to korzystne zarówno dla użytkowników, jak i dla HYCON. Duńczycy wyznają zasadę - słuchamy klientów, partnerów i rynku, a następnie staramy się znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązania. 
   
Dlaczego hydraulika? Odpowiedź jest prosta: narzędzia hydrauliczne pomagają szybciej i wydajniej wykonywać pracę! Po naciśnięciu spustu na młocie zdajesz sobie sprawę, jak potężny jest olej hydrauliczny z agregatu napędzającego. Agregat hydrauliczny o mocy 9 koni mechanicznych zapewnia taką samą moc na końcówce narzędzia, jak silnik wysokoprężny o mocy 20 koni mechanicznych. problemem. To znacznie wydłuża żywotność i niezawodność narzędzia; zawsze działa, gdy jest to potrzebne. Konserwacja jest ograniczona do absolutnego minimum ze względu na bardzo małą liczbę ruchomych części i solidną konstrukcję.

Zestaw zasilający mieści się w najmniejszym samochodzie dostawczym, a dwie osoby mogą z łatwością przenosić agregat zasilający. Świetne, jeśli jesteś osobą która potrzebuje dużej mocy i chce być niezależną od zewnętrznego źródła zasilania. Niejednokrotnie nie potrzebujesz agregatu hydraulicznego, ponieważ narzędzia hydrauliczne można podłączyć do szeregu różnych źródeł zasilania, takich jak koparki, ciężarówki, miniładowarki i traktory. Idealne do szybkich jednodniowych prac. Jedną z najważniejszych cech ręcznych narzędzi hydraulicznych jest fakt że to rozwiązanie jest ekonomiczne: w cenie jednej sprężarki i młota można kupić dwa kompletne zestawy hydrauliczne, a koszty eksploatacji są nawet o 85% niższe.

Aby otrzymać zestaw gotowy do pracy potrzebne są trzy elementy = agregat napędowy + wąż hydrauliczny + odbiornik. Zakres dostępnych odbiorników obejmuje: młoty hydrauliczne od 10 do 40 kg, przecinarki ręczne o trzech zakresach głębokości cięcia, wiertnice, wiertarkę, kafar hydrauliczny, pompy zanurzalne oraz przecinarkę wykorzystującą ring tnący dzięki czemu może wykonać cięcie o głębokości 300 mm. Ręczne urządzenia hydrauliczne wykorzystują trzy, standardowe przepływu oleju hydraulicznego - 20 l/min, 30 l/min i 40 l/min, każda z tych wielkości umożliwia podłączenie większości odbiorników. 
   
Najpopularniejsze to agregaty napędowe, które posiadają przepływ 30 l/min, ta wielkość umożliwia podłączenie wszystkich rodzajów odbiorników, dodatkowo użytkownik może liczyć na uzyskanie najwyższych parametrów roboczych poszczególnych urządzeń. HYCON HPP13 to agregat napędowy wyposażony w silnik benzynowy Honda GX390 o mocy ponad 11KM. Wielką zaletą agregatów hydraulicznych wyposażonych w silnik benzynowy Honda jest wykorzystywanie systemu POR czyli Power on Requeste, tzn. że w sytuacji kiedy cały zestaw jest podłączony i uruchomiony, gotowy do pracy to obroty silnika są na poziomie podstawowym (jałowym), w momencie w którym operator naciśnie spust pracy na odbiorniku wówczas obroty silnika wzrastają do oczekiwanych i wymaganych przez podłączone urządzenie. To proste rozwiązanie pozwala oszczędzać paliwo i zabezpiecza maszyny przed nadmierny zużyciem, system POR reaguje w czasie rzeczywistym bez jakichkolwiek opóźnień dzięki czemu operator nie odczuwa dyskomfortu pracy całego zestawu. 
   
   
Jedną z największych zalet hydraulicznych urządzeń ręcznych HYCON, jest ich trwałość oraz niezawodność, sytuacja ta wynika z faktu że większość odbiorników jest wykonana z odlewów, a agregaty hydrauliczne dzięki wykorzystaniu systemu POR w dłuższym okresie czasu posiadają niższy procent zużycia w porównaniu do innych urządzeń budowlanych lub drogowych wykorzystujących te same jednostki napędowe. Ponadto cała seria odbiorników dzięki pracy układu napędowego - zamkniętego nie jest narażona na zmienne i nieprzewidywalne warunki zewnętrzne bezpośrednio wpływające na układ wykonawczy. Stały przepływ przy stabilnym ciśnieniu, a także czystość czynnika napędowego dzięki pracy w zamkniętym obwodzie zapewniają zaskakującą trwałość, która została dostrzeżona i doceniona przez użytkowników na całym świecie.

Porównywarka produktów