Odkurzacz HUSQVARNA S 36

 • Producent

  HUSQVARNA

  Nr. Katalogowy

  HQ-967663807

  Termin realizacji

  7 dni

  Cena netto

  12 916,05 PLN

  Cena brutto

  15 886,74 PLN

  Dostawa

  Przesyłka kurierska DHL (80kg)

  Koszt: 258,30 PLN

  Odbiór osobisty SIEDZIBA FIRMY

  Koszt: 0,00 PLN

  Opcje leasingu

  Negocjuj cenę

  OPIS PRODUKTU

  Dzięki przejęciu przez Grupę Husqvarna światowego lidera w produkcji przemysłowych odkurzaczy firmy Pullman Ermator możemy zaoferować produkt cieszący się najwyższą światową klasą w dziedzinie filtracji powietrza.
  Dzięki integracji wiodących na rynku rozwiązań zarządzania pyłem i szlamem firmy Pullman Ermator z systemami cięcia, wiercenia i szlifowania betonu firmy Husqvarna możemy zapewnić jeszcze bardziej wydajne kompleksowe rozwiązania dla naszych klientów.
  Pullman Ermator, z siedzibą w Smedjebacken w Szwecji, jest liderem na rynku rozwiązań do zarządzania pyłem, w tym systemów odpylania, odkurzaczy suchych/mokrych oraz płuczek powietrznych dla przemysłu budowlanego.

  Cięcie, wiercenie, szlifowanie i rozbiórka betonu, cegły oraz innych twardych materiałów konstrukcyjnych wytwarza pył i szlam. Wraz z intensywnością pracy wzrasta ilość tworzonego szlamu. Należy pozbyć się pyłu i szlamu w sposób bezpieczny i skuteczny w celu ochrony siebie i zespołu oraz zminimalizowania zużycia sprzętu i czasu potrzebnego do jego czyszczenia po zakończeniu pracy.

  Jednym z najlepszych sposobów kontroli zapylenia jest użycie wody. Tam gdzie to możliwe, należy podczas cięcia czy wiercenia używać tyle wody, aby wiązać pył bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Kolektor szlamu można podłączyć do odkurzacza przemysłowego do szlamu w celu utrzymania miejsca pracy w czystości. Jeżeli użycie wody w danym miejscu jest niemożliwe, maszyna do cięcia/wiercenia/szlifowania powinna pracować ze zintegrowanym separatorem pyłu lub szczelnie dopasowaną osłoną przeciwpyłową, wyłapującą pył w miejscu jego powstawania. Urządzenie takie powinno być podłączone do odkurzacza przemysłowego klasy H o odpowiednim do danego zastosowania przepływie powietrza i wydajności oraz wyposażonego w filtry HEPA H13. 

  Cięcie czy wiercenie na mokro wiąże pył z wodą bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Cięcie czy wiercenie na sucho ze zintegrowanym kolektorem pyłu pozwala pochwycić pył bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Odkurzacz przemysłowy klasy H o przepływie powietrza i wydajności odpowiednich do danego zastosowania, wyposażony w filtry HEPA H13, wyłapuje pył.

  HEPA to skrót od angielskiego High Efficiency Particulate Air filters, czyli wysokosprawne filtry cząstek stałych. Norma HEPA (EN 1822-1) dzieli się na kilka poziomów (E10 do H14), w zależności od skuteczności filtrowania. Husqvarna używa filtrów poziomu H13 zdolnych oddzielić 99,95% cząstek stałych o wielkości od 0,15 do 0,30 μm. Cząstki tej wielkości są najtrudniejsze do wyłapania – zarówno większe, jak i mniejsze łatwiej zatrzymać na filtrze. Dodatkowo firma Husqvarna testuje każdy filtr osobno przed jego dostarczeniem w celu potwierdzenia zgodności z normą HEPA H13. 

  Międzynarodowa norma testowania odkurzaczy przemysłowych pracujących na sucho i na mokro (IEC-60335-2-69, EN-60335-2-69) dzieli urządzenia na trzy kategorie: L (niską), M (średnią) oraz H (wysoką), przy czym kategoria H jest najbardziej rygorystyczna (nie należy mylić tego „H” z HEPA H13). Maszyny Husqvarna S 26, S 36 i T 7500 to urządzenia klasy H.

  Linia odkurzaczy Husqvarna S-line obejmuje profesjonalne odkurzacze przemysłowe, spełniające rygorystyczne wymagania. Te kompaktowe, lekkie maszyny wyposażone są w jeden, dwa lub trzy jednofazowe silniki elektryczne dużej mocy, z oddzielnym chłodzeniem, mogące pracować przez cały dzień. Dzięki temu mogą być wykorzystywane przy wszelkich pracach budowlanych i remontowych, również tych wykonywanych przy użyciu narzędzi elektrycznych.

  System czyszczenia stożkowego filtra głównego Jet Pulse zapewnia stałe odprowadzanie pyłu przez cały dzień pracy. Konstrukcja worka Longopac ułatwia szybkie opróżnianie z pyłu. Wszystkie maszyny przystosowano do pracy z filtrami HEPA H13, które są indywidualnie testowane i certyfikowane. Dzięki temu odprowadzanie pyłu jest niezwykle skuteczne i bezpieczne, nawet w przypadku drobnego pyłu gipsowego czy pyłu powstającego podczas piaskowania.

  System czyszczący filtry Jet Pulse zapewnia ciągły duży przepływ powietrza dzięki prostemu i skutecznemu czyszczeniu stożkowego filtra głównego, bez potrzeby otwierania maszyny. Najdrobniejsze cząstki pyłu wyłapywane są przez filtr HEPA H13, który można przed wyjęciem przykryć, minimalizując narażenie operatora na kontakt z pyłem. System przewodów worka Longopac umożliwia prostą wymianę worka, bez rozsypywania pyłu. 

  Trzy osobne fazy filtrowania 
  Faza 1: Komora filtra cyklonowego oddziela najcięższe cząstki pyłu.
  Faza 2: Duży, nadający się do mycia stożkowy filtr główny z wbudowanym systemem czyszczenia filtra Jet Pulse.
  Faza 3: Testowane i certyfikowane indywidualnie mikrofiltry HEPA H13 wyłapują 99,99% pozostałego pyłu krzemionkowego frakcji wdychanej (0,3 µm).

  Zalecany do: szlifierek PG530, PG450, PG400, PG280
  W komplecie - 1 wąż (średnica 63 mm / długość 10,0 m), jeden wąż (średnica 50 mm / długość 7,5 m), przedłużka 50 mm, końcówka do czyszczenia o szerokości 450 mm, jeden worek Longopac.

  PARAMETRY TECHNICZNE

  producentHUSQVARNA
  typodkurzacz przemysłowy
  zakres zastosowaniado pracy na sucho
  masa [kg]65
  silnikElektryczny
  moc silnika [kW]3.60
  napięcie230V-1-50Hz
  prąd znamionowy [A]14
  przepływ powietrza [m3/h]600
  maksymalne ciśnienie [kPa]22
  rodzaj filtraHEPA 13
  liczba filtrów HEPA (H13) [szt.]3
  wymiary [dł x szer. x wys.]1500 x 830 x 620 [mm]
  gwarancja12 miesięcy

  PLIKI DO POBRANIA

  Pobierz

  Katalog części zamiennych (2017-05)

  Pobierz

  Instrukcja obsługi PL (2017-09)

  SPOSOBY DOSTAWY

  Przesyłka kurierska: DHL (80kg)

  Czas oczekiwania: 7 dni

  Koszt: 258,30 PLN

  Odbiór osobisty: SIEDZIBA FIRMY

  Pn-Pt w godz.: 7:00 - 16:00

  Koszt: 0,00 PLN

  Porównywarka produktów