News

Cała prawda o serwisowaniu młotów Bobcat z serii HB

2023-03-23

Młoty hydrauliczne należą do najpopularniejszych modeli osprzętu. Zmieniają one kompaktową ładowarkę lub koparkę w potężną i precyzyjną maszynę rozbiórkową, zapewniając dość mocy, aby przebić się przez beton, skały i asfalt. Młoty Bobcat HB, słynne ze swojej niezawodności i solidności, zapewniają lata użytkowania. To powody, dla których sprzedano ponad 10 tys. młotów hydraulicznych Bobcat.
    
Konserwacja młotów hydraulicznych Bobcat
Młoty Bobcat HB zapewniają wyjątkową niezawodność, a przy odpowiedniej konserwacji i serwisowaniu mogą służyć przez dekady. Aby utrzymać ich początkową wydajność, zalecamy wykonywanie następujących trzech czynności. Szczegółowe instrukcje dotyczące serwisowania i konserwacji można znaleźć w instrukcji serwisowej młota hydraulicznego z serii HB.
       
1. Codzienne smarowanie - cotygodniowy przegląd
Smarowanie i konserwacja tulei narzędziowej to podstawowa czynność, którą należy wykonywać regularnie. Zdejmowany srebrny zacisk pozwala to zrobić bardzo łatwo, nawet w terenie. Potrzeba tylko wielofunkcyjnego narzędzia do kontroli i konserwacji do danego modelu młota oraz smarownicy. Zaleca się stosowanie smaru Bobcat Supreme HD (nr 6987889) do smarowniczki co 4 godziny pracy lub wcześniej, jeśli narzędzie wygląda na suche. Smarowanie to również doskonały moment na oględziny narzędzia, sworznia oraz tulei narzędziowej. Tuleja sprawia, że tłok i narzędzie są ustawione idealnie względem siebie. Zużyta tuleja może spowodować pogorszenie wydajności, a w końcu także uszkodzenie tłoku młota, co grozi nieodwracalnymi uszkodzeniami wewnętrznymi i zanieczyszczeniem całego układu hydraulicznego maszyny. Tuleje są również dostępne oddzielnie i można je wymienić, jeśli wskazuje na to narzędzie wielofunkcyjne. Pamiętaj - narzędzie, sworzeń i tuleję należy sprawdzać co tydzień.
   
2. 500 godzin pracy
Młoty Bobcat HB można w całości serwisować. Można przeprowadzić całkowity remont w mniej niż trzy godziny – to ułamek czasu, jaki należy poświęcić na naprawę niektórych innych młotów. Tuleja poliuretanowa musi być wymieniana co 500 godzin pracy. Zaleca się serwisowanie młota co 500 godzin pracy lub raz w roku, korzystając z zestawu serwisowego. Numery części zestawów serwisowych według modelu młota i inne części wymagane do serwisu i konserwacji są dostępne w naszym dziale części zamiennych.
     
3. Coroczna kontrola ciśnienia ładowania komory azotowej
Odpowiednie ciśnienie w komorze azotowej jest ważnym czynnikiem wpływającym na okres użyteczności młota. Kiedy ciśnienie jest zbyt niskie, młot będzie pracował w cyklu szybszym niż przewidziany, skracając okres użyteczności membrany. Niskie ciśnienie powoduje także zmniejszenie siły uderzenia młota, a tym samym jego wydajność. Kiedy ciśnienie jest zbyt wysokie, młot będzie pracował w cyklu wolniejszym niż przewidziany, wytwarzając nadmierne ciepło, które wpływa na jakość pracy i okres użyteczności młota i nośnika. Jako optymalną częstotliwość sprawdzania ciśnienia azotu w zbiorniku określono 12 miesięcy.

1 – Obudowa
2 – Górny tłumik
3 – Płyta nośna
4 – Dolny tłumik
5 – Zacisk ustalający
6 – Narzędzie wielofunkcyjne do kontroli i konserwacji

UWAGA: Na rysunku pokazano młot HB680 w celach ilustracyjnych, może on się różnić od innych modeli. W celu doboru odpowiednich zestawów serwisowych oraz narzędzi roboczych zapraszamy do kontaktu z naszym działem części zamiennych - na wszystkie Państwa pytania odpowie: 
  
Patryk Samsonowski
Specjalista ds. Części Zamiennych
  
Tel.: (+48) 61 832 40 34 wew. 34
Mobile: 603 677 455
E-mail: p.samsonowski@sarpol.pl

Porównywarka produktów