News

Nowy walec wibracyjny - AMMANN eARX 26 na baterie!

2023-03-31

Walce eARX 26 serii 2 to pierwszy bezemisyjny walec AMMANN zasilany wytrzymałym akumulatorem, który współpracuje z systemem odzyskiwania energii oraz szybkim ładowaniu dzięki zastosowaniu dwóch gniazd (230V i 400V). Poza tym zapewniający wszystkie atuty naszych walcy spalinowych. To samojezdny walec przegubowy, który dzięki swojej konstrukcji może zagęszczać bezpośrednio przy krawężnikach, co eliminuję tak uciążliwe dodatkowe zagęszczanie innymi maszynami . Oba napędzane bębny oraz wibracja na jeden lub oba bębny zapewniają optymalne wyniki zagęszczania. 
   
Elektroniczny joystick jazdy zapewnia płynny start oraz zatrzymanie maszyny. Walec wyposażony jest w ergonomiczny fotel z dodatkowym tłumieniem drgań poprzez poduszki gumowe. Panel sterujący jest intuicyjny, czytelny i nie stanowi problemu nawet dla mniej wprawnych operatorów. Walec jest zbudowane z wysokiej jakości, trwałych komponentów w ten sposób zapewniają niezawodność, ergonomię, bezpieczeństwo i oszczędności. W walcu dzięki zastosowaniu nowego przegubu, który umożliwia szybką regulację bębnów z konfiguracji linowej do offsetowej, takiej jaką aktualnie potrzebujesz do wykonania swojego zadania. W wyposażeniu standardowym: ROPS, światła robocze LED, światło sygnalizacyjne pomarańczowe LED, alarm cofania, zestaw zraszający, ładowarka na pokładzie walca.

Potężny akumulator
Model eARX 26-2 jest wyposażony w mocny akumulator z silnikami elektrycznymi do napędu głównego i obwodów wibracyjnych. Zniknęły konwencjonalne silniki spalinowe (diesel), napęd hydrostatyczny i obwody chłodzenia. Kluczem jest zaawansowany 48-woltowy akumulator o pojemności 600 Ah/31,5 kWh. Technologia LiFePO 4 zastosowana w pakiecie jest wyjątkowa, ponieważ każde wewnętrzne ogniwo baterii jest niezależnie chronione. Dzięki temu całe opakowanie jest ognioodporne, co zwiększa bezpieczeństwo. Technologia zapewnia wydłużone działanie na jednym ładowaniu. W zależności od miejsca pracy i wymagań stawianych maszynie e ARX26-2 może pracować do 18 godzin bez konieczności ładowania. Oznacza to, że maszynę należy ładować tylko raz w ciągu typowego dnia roboczego, zazwyczaj na koniec zmiany roboczej (w zależności od warunków w miejscu pracy). Wszystkie napędy elektryczne i silniki wibracyjne standardowo wyposażone są w mechanizm rekuperacji. Gdy maszyna zatrzymuje się lub gdy wibracje są wyłączone, silniki elektryczne nadal wytwarzają energię – i przesyłają ją do głównego akumulatora w celu zwiększenia naładowania.
   
   
Ładowanie maszyny
Akumulator można ładować w procesie rekuperacji podczas pracy maszyny – lub za pomocą ładowarek, gdy maszyna nie pracuje. Ładowanie jest szybkie, łatwe i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Dostępne są dwa systemy ładowania:
 • Ładowarka pokładowa – 50-amperowy system ładowania z czasem ładowania 12 godzin (od 0% do 100% pojemności akumulatora)
 • Ładowanie zewnętrzne – 200-amperowy system ładowania z czasem ładowania 3,5 godziny (od 0% do 100% pojemności akumulatora)
Akumulator LiFePO 4 charakteryzuje się długą żywotnością i dużą liczbą cykli ładowania. Akumulator prawdopodobnie wystarczy na cały okres eksploatacji maszyny.

Operator może na bieżąco monitorować poziom naładowania akumulatorów. Automatyczny alert jest wysyłany za pośrednictwem wielofunkcyjnego wyświetlacza, gdy poziom naładowania spadnie do 10%. Jeśli poziom spadnie do 3%, system automatycznie odłączy wibrator, aby oszczędzać energię na czas przejazdu maszyny do strefy ładowania. Temperatury otoczenia podczas pracy to kolejna ważna zaleta. Zakresy temperatur są szersze niż w przypadku akumulatorów litowo-jonowych i innych popularnych technologii. Akumulatory LiFePO 4 mogą działać poniżej punktu zamarzania – konkretnie od -10°C (14°F) – do 60°C (140°F).

Wyjątkowa wydajność
W pełni elektryczny napęd oferuje wyjątkową możliwość 100% kontroli trakcji. Ammann Traction Control (ATC) jest w stanie precyzyjnie rozłożyć moc napędową na bębny bez opóźnień i strat w przenoszeniu mocy, co czyni ją najlepszą maszyną podjazdową na rynku. Elektryczne silniki napędowe wymagają więcej miejsca niż silniki hydrostatyczne. Dlatego wymagane było innowacyjne podejście do projektowania bębnów wibracyjnych. Firma Ammann opracowała opatentowane rozwiązanie, które umożliwia montaż silników napędowych wewnątrz bębnów i w obrysie e ARX 26-2. Oznacza to, że operatorzy nie mają ograniczeń podczas pracy w pobliżu przeszkód. 

Elektryczne silniki napędowe zapewniają również bardziej precyzyjne sterowanie wibratorem. Umożliwia to kontrolę częstotliwości, która jest unikalna na rynku. Ustawienia wibracji można regulować w zakresie od 55 Hz do 66 Hz w celu uzyskania wysokiej jakości i wydajnego zagęszczania. Kluczowym ulepszeniem jest łatwe przełączanie między trybami jazdy, które można teraz regulować za pomocą elektrycznego sterowania. Miękki napęd umożliwia płynne, równomierne dostosowywanie się do zmian kierunku jazdy – szczególnie ważne podczas pracy na asfalcie. Dysk twardy szybko reaguje na zmiany kierunku. Panic stop wyłącza maszynę na biegu jałowym, jeśli operator wykonuje bardzo nagłe zmiany kierunku lub znacząco reguluje położenie dźwigni jazdy.
   
Zalety walca eARX serii 2
 • zero emisji do środowiska oraz oszczędność podczas eksploatacji
 • napęd hydrostatyczny zasilany akumulatorem z możliwością szybkiego ładowania
 • duża wydajność dzięki zastosowaniu optymalnego wibratora o dwóch zakresach wibracji
 • obudowy chroniąca wszystkie elementy maszyny, szeroko otwierana dla zapewnienia dostępu do elementów wymagających konserwacji
 • złącze przegubowe bez obsługowe z oscylacją poprzeczną zapewniające stały kontakt maszyny z podłożem oraz niskie koszty eksploatacji
 • przegub z regulacją bębnów (liniowa) praca na dużych przestrzeniach lub (offsetowa) praca z przeszkodami np. krawężniki
 • elektroniczny joystick jazdy zapewniający miękki start i stop maszyny, szczególnie ważny przy pracach asfaltowych
 • system zraszający na oba bębny z 2-stopnowym systemem wibracji oraz dużym zbiornikiem
 • bardzo dobra widoczność wokół maszyny z szczególnym uwzględnieniem widoczności na krawędzie bębnów
 • idealna dla firm wynajmujących, niskie koszty serwisu oraz podstawowa obsługi konserwująca bez użycia narzędzi
 • idealny do miasta ze względu na swoją bezemisyjność
 • maszyna pasująca do wielu zastosowań (podbudowa, roboty cząstkowe i naprawcze, budowa chodników i ścieżek rowerowych)
   
Wyposażenie opcjonalne dla walca eARX serii 2
 • daszek ochronny
 • światła drogowe z kierunkowskazami
 • ACE force inteligentny miernik zagęszczenia dla zwiększenia wydajności
 • termometr do mierzenia temperatury zagęszczanego asfaltu
 • zewnętrzna ładowarka

Zastosowanie
 • roboty naprawcze i cząstkowe
 • roboty drogowe
 • budowa chodników i ścieżek rowerowych
 • budowa w centrach miast o ograniczonej przestrzeni i z zastrzeżeniami ekologicznymi

Porównywarka produktów