News

Za kulisami: Bobcat RogueX przełomu w konstrukcji maszyn

2023-04-05

Jak praca może być wykonywana w przyszłości? Jak nowa technologia może odgrywać rolę w miejscu pracy przyszłości? Co jest możliwe, gdy połączysz wiele nowych technologii, takich jak EV, autonomia i połączysz je z nowym projektem? Zespół ds. innowacji firmy Bobcat postanowił zbadać „sztukę możliwości” dzięki projektowi wolnemu od ograniczeń. Zajrzyjmy za kulisy tej najnowszej, przełomowej innowacji firmy Bobcat i zobaczmy, jakie możliwości otwiera nowa, bezprzewodowa konstrukcja.
   
Bobcat przenosi ładowarki i całkowicie nową platformę roboczą w nowe i ekscytujące miejsca dzięki kompaktowej ładowarce gąsienicowej przeznaczonej do obsługi zdalnej i autonomicznej. Zajrzyjmy za kulisy tworzenia bezprzewodowej ładowarki gąsienicowej, znanej również jako RogueX. „Początkowo rozwiązaniem nie był RogueX, ale na tym polega piękno wynalazczości – zaczynasz od pytania, a nie od odpowiedzi” — powiedział Joel Honeyman, wiceprezes ds. globalnych innowacji w Bobcat Company. W trakcie procesu rozwoju, zespół rozpoznał rosnący trend w kierunku zdalnej i autonomicznej pracy. I ostatecznie najważniejsze pytanie: jak działałaby maszyna, gdyby została zaprojektowana bez kabiny operatora?
   
Projektowanie dla potrzeb
Dzięki iteracyjnym procesom projektowania maszyna przybrała swój kształt. „Poprosiliśmy o wewnętrzne pomysły, opracowaliśmy wiele rysunków, modeli w zmniejszonej skali i prototypów, zanim sfinalizowaliśmy maszynę w jej obecnym kształcie” — powiedział Honeyman. Kluczem do rozwoju projektu było globalne studio projektowe Bobcat, które wsparło projekt myśleniem projektowym – skoncentrowanym na człowieku podejściem do innowacji. Proces koncentruje się na potrzebach klientów, projektując rozwiązania, które zaspokoją te potrzeby. Wraz z zespołem ds. innowacji zespół Bobcat Global Design Studio wielokrotnie powtarzał projekty, dopracowując je pod kątem wydajności i wydajności. „Najlepsze rozwiązania projektowe nie tylko rozwiązują problemy, ale także upraszczają kompleks” — powiedział Jim Breuer, dyrektor ds. globalnej identyfikacji produktów w Bobcat Company.
    
Wymyślanie na nowo w celu zmiany paradygmatów
Usuwając kabinę, Bobcat był w stanie otworzyć świat możliwości w zakresie funkcjonalności maszyny. Co najważniejsze, ładowarka oferuje unikalną funkcjonalność nowej generacji, w tym możliwość podnoszenia w pionie i promieniu w jednej maszynie. Wcześniej nie było to możliwe w przypadku kabiny, ponieważ ograniczała ruchy ramienia podnoszącego tylko do promienia lub pionu. Ponadto całkowicie elektryczna i autonomiczna maszyna koncepcyjna nie emituje żadnych spalin, ponieważ jest wyposażona w akumulator litowo-jonowy, elektryczny układ napędowy i nie zawiera układu hydraulicznego.

Mapa drogowa innowacji
W firmie Bobcat zespoły wprowadzają innowacje nie po to, by wprowadzać innowacje, ale po to, aby zapewnić wartość swoim klientom i rozwiązywać problemy odpowiadające ich potrzebom. „Zdajemy sobie sprawę, że produkty, usługi i narzędzia, które tworzymy, muszą przede wszystkim przynosić korzyści naszym klientom” — powiedział Honeyman. „Klienci chcą być bardziej wydajni i odnoszą większe sukcesy, a naszym zadaniem jest tworzenie rozwiązań wspierających ich w ich staraniach”.

Przyszłość RogueX
Jako projekt badawczo-rozwojowy, RogueX został zbudowany jako poligon doświadczalny, aby rozwijać mapę drogową innowacji Bobcat, oceniać postrzeganie przez klientów i testować granice funkcjonalności maszyny. „Ta maszyna została stworzona jako platforma programistyczna, a nasze zespoły będą nadal ewoluować. Cieszymy się, że możemy nadal wyobrażać sobie przyszłość miejsca pracy i nie możemy się doczekać, aby wkrótce podzielić się więcej” – powiedział Breuer.
   
W obecnym stanie RogueX to koncepcja, której Klienci nie znajdą w najbliższym czasie u Dealera.

Porównywarka produktów