News

Nowa Ładowarka Bobcat L95: Więcej Mocy i Prędkości

2024-05-20

W 2021 r. Bobcat wprowadził na rynek pierwszą kompaktową ładowarkę kołową – L85. W 2022 r. producent dodał model ekonomiczny L75, a w 2023 r. model premium L95.
   
W ramach ciągłego ulepszania produktów i w oparciu o opinie klientów Bobcat wprowadza coroczne aktualizacje, i tak np. w 2024 r. w modelach L75 oraz L85 dzięki tej inicjatywie operatorzy niższych modeli mogą korzystać z niektórych rozwiązań wprowadzonych w L95.

   
Wszystkie modele zachowują wysoki poziom rozwiązań standardowych zapewniających komfort i łatwość użytkowania, takich jak:
 • Ogrzewana kabina zaprojektowana z myślą o operatorze.
 • Joystick wbudowany w fotel amortyzowany.
 • Kolumna kierownicza regulowana w dwóch kierunkach.
 • Włącznik zapłonu z kluczykiem oraz z przyciskiem szybkiego uruchamiania i zatrzymania.
 • Automatyczny hamulec postojowy załączający się i zwalniający według potrzeb.
 • Wyświetlacz 5-calowy z najważniejszymi informacjami o maszynie obsługiwany pokrętłem sterowania.
 • Kamera cofania oraz gniazdo ładowania 12V i USB.
Nowa ładowarka Bobcat L95 to maszyna o mocy 75 KM i masie roboczej 5400 kg, może zostać wyposażona w łyżkę ładowarkowa o pojemności od 0,6 do 1,5 m3. W śród funkcji podstawowych ładowarki znajdziemy:
 • Drugi bieg (40 km/h)
 • Przeciwwaga
 • Automatyczne sterowanie jazdą
 • Luksusowy podgrzewany fotel z amortyzacją pneumatyczną
 • Koła 405/70 R20
 • Diodowe światła drogowe
W oparciu o opinie klientów Bobcat poprawił czas zmiany kierunku jazdy oraz funkcjonalność podnoszenia i przechylania łyżki, co zwiększa wydajność i wygodę obsługi. Maszynę w terenie można zaktualizować, po prostu pobierając nowe oprogramowanie – to kolejna przewaga Bobcat nad konkurencją.
    
Podgrzewany fotel z amortyzacją pneumatyczną i tapicerką materiałową to nowy standard w maszynach tego typu. Wyższe oparcie z zagłówkiem oraz regulacja ustawienia amortyzacji, blokada amortyzacji oraz lewy regulowany podłokietnik zapewniają nowy poziom komfortu dla operatora. Tekstylna tapicerka z dodatkowym podgrzewaniem zwiększa komfort operatora przez cały rok – zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach otoczenia. Fotel ma również wbudowany czujnik obecności operatora, co zwiększa bezpieczeństwo.
     
Ładowarka L95 standardowo wyposażona jest w system montażu przystawek roboczych typu Quick-Tach, jednak Power Bob-Tach to nowość wśród wyposażenia i opcja dodatkowa na którą warto zwrócić uwagę w szczególności jeżeli posiadasz miniładowarkę kołowa lub gąsienicową Bobcat. Power Bob-Tach to standardowe mocowanie do zastosowań, w który maksymalny udźwig łyżek i palet nie jest tak ważny, jak możliwość przyłączenia różnego osprzętu pod postacią przystawek roboczych, które są wykorzystywane przez wspomniane miniładowarki jak np. lemiesz spycharkowy, zamiatarka, skaryfikator czy też grabie mechaniczne.
Wśród opcji dodatkowych można znaleźć układ wysokiego przepływu (HIGH-FLOW) oleju hydraulicznego i choć ten opis brzmi enigmatycznie to rozwiązanie wyjątkowe ponieważ pozwala w pełni wykorzystać przystawki robocze wykorzystywane przez miniładowarki, a w szczególności przystawki, które wymagają do pracy właśnie wyższego przepływu oleju hydraulicznego (~100l/min) do których można zaliczyć np. frezarki asfaltu. Jednocześnie Bobcat aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność osprzętu wysokiego przepływu, zwiększył ciśnienie z 200 do 225 bar. Zmiana ta skraca również czas automatycznego ograniczenia mocy o 50%, która chroni podzespoły hydrauliczne, gdy maszyna nie jest rozgrzana.
   
Zaawansowane sterowanie osprzętem to standardowe wyposażenie w ładowarce L95 i L85 oraz opcja fabryczna w L75. Bobcat ulepszył zaawansowany system, dodając nowe funkcje ułatwiające życie operatorowi. Nowa opcja napędu flex pozwala operatorowi zmieniać obroty silnika przepustnicą ręczną niezależnie od przepustnicy nożnej, w dowolnej chwili podczas eksploatacji. Zmiana ta pozwoliła również wprowadzić funkcję automatycznego biegu jałowego, gdy maszyna nie jest używana przez cztery sekundy, co zmniejsza zużycie paliwa.
  
Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort jazdy z wyższą prędkością czy większym obciążeniem, zostało ulepszone automatyczne sterowanie jazdą aby spełnić wymagania Użytkowników w oparciu o ich opinie. Automatycznie włączane zawieszenie (poziomowanie) wysięgnika ładowarki zwiększa komfort operatora i pomaga ograniczać rozsypywanie transportowanego materiału podczas jazdy z łyżką lub widłami paletowymi. Dzięki czemu uzyskano większą stabilność podczas ruchu w górę i w dół z obciążeniem. Funkcje wyświetlania również ulepszono, aby wskazywały, aktualny stan sterowania jazdą.

Porównywarka produktów