Niwelator laserowy NIVEL SYSTEM NL740R DIGITAL [ZESTAW]

Producent

NIVEL SYSTEM

Nr. Katalogowy

GEO-NL740RDIG-Z2

Termin realizacji

wymaga potwierdzenia

Cena na zapytanie:

OPIS PRODUKTU

Nivel System NL740R DIGITAL niwelator laserowy z czujnikiem milimetrowym w zestawie ze statywem SJJ32 oraz łatą LS24.

Niwelator obrotowy Nivel System NL740R DIGITAL to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do realizacji prac budowlanych. Dedykowany jest do prac na otwartych przestrzeniach jak i wewnątrz pomieszczeń. Ten model został wyposażony czerwoną wiązką laserową. Niwelator wyznacza płaszczyznę poziomą (z możliwością pochylenia cyfrowo w 2 osiach), pionową, a zastosowany pionownik laserowy określa pion lub kąty proste. Sprzęt został wyposażony w system automatycznego wpasowania wiązki laserowej. Dzięki tej funkcji w łatwy sposób można ustawić spadki (prace poziome) czy wyszukać kierunek (prace pionowe). Niwelator dobrze się sprawdza na dużych odległościach robót (zasięg 700m), w trudnych warunkach terenowych - szybko się poziomuje, jest odporny na drgania terenu. NL740R DIGITAL oferowany jest z czujnikiem cyfrowym, na którym odczytuje się różnice wysokości w milimetrach. W znacznym stopni ułatwia i przyspiesza pomiary. 

- Wszystko widać gołym okiem - czerwony kolor lasera jest na tyle intensywny, że zrzutowana na płaszczyznę wiązka jest dobrze widzialna nawet z odległości kilkudziesięciu metrów od stanowiska
- Daleki zasięg - możliwość pracy na otwartej przestrzeni w odległości 700m (średnica pracy lasera)
- Wydajna niwelacja - możliwa dzięki funkcji automatycznego wpasowania i wyszukania spadku, cyfrowy czujnik laserowy z numerycznym wyznaczaniem różnicy wysokości (czujnik laserowy, cyfrowy) w znacznym stopniu usprawnia niwelację i podnosi jej dokładność (nie trzeba odczytywać wartości z łaty, wartość ta prezentowana jest na wyświetlaczu czujnika)
- Praca z płaszczyzną pochyloną – wiązka lasera może być pochylana w sposób cyfrowy w jednym lub dwóch kierunkach w zakresie ±10%, wyznaczanie spadków w terenie wykonywane jest cyfrowo i bez konieczności przeliczania wysokości poszczególnych stanowisk
- Laser w każdą stronę – głowica emitująca płaszczyznę laserową w poziomie wyznacza dodatkowo laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyznaczonej linii
- Szybkie samopoziomowanie – kompensator szybko i precyzyjnie poziomuje instrument, a alarm „poruszenia” niwelatora eliminuje wykonywanie błędnych pomiarów przy nieumyślnym potrąceniu czy rozpoziomowaniu
- Jednoosobowa obsługa – do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości wystarczy tylko jedna osoba
- Zdalne sterowanie – parametry lasera można zmieniać za pomocą dostarczanego w standardowej konfiguracji pilota radiowego (zasięg 100m)
- Wydajne zasilanie – akumulator Li-ion (5000mAh), możliwość ładowania w czasie pracy
- Bogaty pakiet standardowy – niwelator wyposażony jest w praktyczne akcesoria wspierających prace (czujnik laserowy DIGITAL, uchwyt na łatę laserową, pilot, akumulatory, ładowarka, tarczka laserowa, kufer transportowy)
- Praca w każdych warunkach – pancerna, wzmocniona metalowym korpusem obudowa, metalowa osłona głowicy laserowej, gumowe narożniki amortyzują i chronią laser przed uszkodzeniami wskutek uderzeń i wstrząsów, sprzęt odporny na działanie kurzu i wody (IP65)

Łatwe i szybkie pomiary 
Niwelator NL740R DIGITAL posiada funkcję autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam się poziomuje i natychmiast jest gotowy do pracy. Generowana wiązka laserowa jest widzialna, wyświetlona ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Podczas pracy z czujnikiem i łatą laserową uzyskujemy dokładny zestaw niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Cyfrowe wskazania różnicy wysokości na wyświetlaczu (czujnik laserowy, cyfrowy) znacznie skracają proces niwelacji. Funkcja skanowania umożliwia zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie, w ten sposób uzyskujemy referencyjną linię lasera jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace.

Uniwersalne zastosowanie
Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą, jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana cyfrowo (z panelu starowania lub pilota) w jednym lub dwóch kierunkach. Dzięki tej funkcji laser może być stosowany przy pracach tj.: wylewanie posadzek, niwelacja, przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę zapewniając odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zapewnia dokładne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych, podczas przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry jednocześnie). W przypadku prac na zewnątrz i przy dużych zasięgach stosowany jest czujnik laserowy zapewniający możliwość odbioru sygnału w zakresie 700 m (średnica pracy). Różne prędkości obrotów głowicy sprawiają, że sprzęt znajduje zastosowanie przy pracach instalacyjnych wewnątrz budynku, jak i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe prędkości (800 obr/min).

PARAMETRY TECHNICZNE

producentNIVEL SYSTEM
typobrotowy niwelator laserowy
dokładność±0,72 mm/10 m
pochyleniecyfrowe (w osiach X i Y) ±10%
zasięg [m]700
zakres samopoziomowania ±5°
waga [kg]3
kolor laseraCZERWONY
kąt skanowania- 0-10°-45°-90°-180°
klasa odpornościIP65
zasilanieLi-ion 7,4 V (4000 mAh)
czas pracy na akumulatorach ok. 50 godzin
temperatura pracy [zakres] [stop. C]-20 - 50
gwarancja 24 miesiące

SPOSOBY DOSTAWY

Przesyłka kurierska: DHL (5kg)

Czas oczekiwania: wymaga potwierdzenia

Koszt: 27,06 PLN

Odbiór osobisty: SIEDZIBA FIRMY

Pn-Pt w godz.: 7:00 - 16:00

Koszt: 0,00 PLN

Porównywarka produktów